Katalog

İstif Makinası Periyodik Kontrolleri Nasıl Yapılır?

İstif Makinası Periyodik Kontrolleri Nasıl Yapılır?

İstif makinası; çok ağır yüklerin, istenilen yüksekliklere kaldırılmasını sağlayan araçlardır. Kullanımı ile hem zamandan hem de iş gücünden belirgin şekilde tasarruf edilir. Böylece işler hem daha hızlı hem de daha düşük maliyetli olarak yapılır. Böylesine önemli işlevi olan araçların, sorunsuz bir şekilde işlevlerini yerine getirmesi için periyodik olarak kontrol edilmesi gerekir.


İstif makinaları, tonlarla ifade edilen yükleri zorlanmadan kaldırabilir. Bunu yaparken herhangi bir sorun çıkması durumunda, aracı kullanan operatör yaralanabilir, hatta hayatını dahi kaybedebilir. Ayrıca yaşanan kaza ile birlikte operasyon alanında ciddi maddi zararlar oluşacağı gibi işler uzun süre durabilir. İşte bu tür sorunların yaşanmaması için istif makinası periyodik kontrollerinin aksatılmaması gerekir. Peki, periyodik kontroller nasıl yapılır? Ne kadar sürede kontrollerin tekrar edilmesi gerekir?


İstif Makinası Periyodik Kontrolleri Nedir?

Günümüzde birçok alanda istif makinalarının kullanıldığı biliniyor. Bu araçlar, güvenli bir şekilde çok ağır yüklerin kaldırılmasını sağlıyor. Bu kadar kritik bir görevi yapmalarından dolayı, sorunsuz olmalarına büyük bir önem veriliyor. Bahsedilen durumlar nedeniyle istif makinası için periyodik kontroller yapılmaktadır.
Periyodik kontroller, zorunludur ve yılda en bir defa yapılır. Kontroller, bakanlığın yetkilendirdiği kurumlardaki uzmanlar tarafından yapılır. Yani kontroller, bakanlık tarafından organize edilir. İlgili araçların kullanımına devam edilmesi için söz konusu kontroller sonucunda araçların güvenli olarak kabul edilmeleri gerekir.


İstif Makinası Periyodik Kontrolleri Nasıl Yapılır?

İstif makinası periyodik kontrolleri, ilgili aracın detaylı olarak incelenmesi şeklinde yapılır. Bu alanda eğitimli olan uzmanlar tarafından mekanik, fiziksel ve görsel testler yapılır. Ayrıca statik dinamik yük testleri, yük deneyleri ve hidrolik sistem kontrolleri de gerçekleştirilir. Kısacası uzmanlar tarafından istif makinası detaylı olarak incelenir.
Yapılan kontrollerden elde edilen veriler ışığında bir rapor oluşturulur. İlgili raporda aracın özellikleri de yer alır. Testlerden elde edilen sonuçlar başarılı ise ilgili araç için güvenlidir onayı verilir ve çalışmasında herhangi bir sorun olmadığı bildirilir. Ancak testlerden elde edilen sonuçlar istenildiği gibi değilse sakıncalı şeklinde bir rapor düzenlenir. Böyle bir durumda ise eksikliklerin giderilmesi için süre verilir. Bakım işlemlerinden sonra gerekli kontroller tekrarlanır. İstif makinası, güvenli raporuna alana kadar bu süreç devam eder.
Her ne kadar istif makinası kontrollerinin yılda bir defa yapılması zorunlu olsa da, söz konusu kontrollerin daha sık yapılması yararlı olacaktır. Böylece ilgili araçlar güvenli bir şekilde kullanılacaktır.

Blog

Manuel İstif Makinesi Manuel Stacker Yük Asansörü Nedir Transpalet Nedir? Tranpalet Kullanma Talimatları Mobilya Sektörü için Transpalet Tercihi ve Seçimi İstif Makinası Türleri Nelerdir? İstif Makinası Nedir? Gıda ve İlaç Sektörü İçin İstif Makinası Tercihi Doğru Yarı Elektrikli İstif Makinası Nasıl Alınır? İstif Makinası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? İstif Makinası Periyodik Kontrolleri Nasıl Yapılır? İstif Makinası Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Manuel İstif Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılır? Manuel İstif Makinası Neden Tercih Ediliyor? İstif Makineleri Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler İstif Makinesi ile Zamandan ve Paradan Tasarruf Edin Manuel İstif Makinesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler İstif Makinesi Seçimi Öncesinde Dikkat Edilecekler Neden Yerli İstif Makinası Tercih Etmeliyim? Yarı Elektrikli İstif Makinası Avantajları Nelerdir? Özel Ölçülü İstif Makinesi Avantajları Terazili Yarı Elektrikli İstif Makinası Nedir? Ne İşe Yarar? Transpalet Kullanmanın 6 Faydası Yarı Elektrikli İstif Makinası ile Depo Güvenliğinizi Arttırın Yarı Elektrikli İstif Makinesi ile Depolama Kolaylığı Yüksek Katlı Depolarda Yarı Elektrikli İstif Makinesi Kullanımı Akülü Forklift Nedir? Avantajları Nelerdir?
turkey

%100 Yerli ve Türk Malı

settings

Rakiplerinden Daha Güçlü

cebelge

CE Belgesi Onaylı

puzzle

Ömür Boyu Yedek Parça Temini

tools

2 Yıl Yetkili Servis Garantisi

Copyright © 2021 İzmir Demir Lift