Katalog

Yüksek Katlı Depolarda Yarı Elektrikli İstif Makinesi Kullanımı

Yüksek Katlı Depolarda Yarı Elektrikli İstif Makinesi Kullanımı

Yarı elektrikli istif makinesi, yüksek katlı depolardaki ihtiyaç ve beklentileri etkili olarak karşılaması ile dikkat çekiyor. Yüksek raf sistemlerinin bulunduğu depoların çok daha efektif bir şekilde kullanılmasına imkan veriyor.

 

Yarı Elektrikli İstif Makinesi Nedir?

Yarı elektrikli istif makinesinin yüksek katlı depolardaki kullanımına geçmeden önce bu araçların genel özelliklerinden bahsedilmesi yararlı olacaktır. Söz konusu araçlar, yüklerin dikey ve yatay olarak hareket ettirilmesini sağlar. Dikey olarak yüklerin kaldırılması, kablo aracılığı ile elektrik şebekesinden alınan enerji ile yapılır. Yatay olarak yüklerin hareket ettirilmesi ise çalışanların beden gücü ile mümkün olur.

Yarı elektrikli istifleyici, kendi içerisinde farklı yük ve yükseklik kapasitesine sahip seçeneklere sahiptir. Yüksek katlı depolardaki yüklerin maksimum ağırlığı ve rafların yüksekliği dikkate alınarak bunlar arasından uygun olan seçenek tercih edilmelidir.

 

Yüksek Katlı Depolarda Neden İstif Makinesi Kullanmalıyım?

Yüksek katlı depolarda iş gücü ve zaman son derece önemlidir. Çok ağır yüklerin, olabildiğince kısa sürede ve az iş gücü ile yerlerine yerleştirilmesi veya raflardan indirilmesi gerekir. Bunun için tercih edilebilecek en etkili seçeneklerden birisi ise yarı elektrikli istif makineleridir. Bu makinelerin tercih edilmesini gerektiren farklı sebepler vardır. İlgili sebeplerden öne çıkanlara ilişkin detaylar aşağıdaki gibidir:

·Güvenlik

Bu araçlar, özel tasarımları ile güvenli iş yapmayı mümkün kılar. Çok yüksek ağırlıkların taşınması sırasında meydana gelebilecek kazaların, hem çalışanların sağlıkları hem de ürünler üzerinde ciddi risk oluşturduğu bilinmektedir. Bir kazanın yaşanması, depoda çok ciddi maddi kayıplara neden olabilir. Buna ek olarak çalışanların yaralanması ve hatta hayatlarını kaybetmesi gibi sonuçlar da doğurabilir. Yarı elektrikli istif makinesi ile ilgili risklerin tamamı minimize edilir.

·Tasarruf

Yarı elektrikli istifleyici, hem zamandan hem de paradan tasarruf edilmesini sağlar. Bu araçları kullanarak işleri çok daha kısa sürede ve çok daha az iş gücü ile yapmak mümkündür. Yüzlerce kg ağırlığındaki yükler, sadece dakikalar içerisinde yüksek raflara güvenli şekilde yerleştirilebilir.

·Verimlilik

İş verimliliğini arttıran bir araçtır. Çalışanların bu araç olmadan yapacakları iş miktarı, bu araçla yapılacak olan iş miktarına göre çok daha düşük seviyede olur. Çalışanların, kısa sürede daha fazla iş yapmalarını sağlar.

·Düşük Maliyet

Yarı elektrikli istif makinesi, işlerin maliyetini düşürür. Bunun yanında aracın kendisinin ve bakım ücretinin de düşük kabul edilecek seviyede olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu yönü ile de çok katlı depolarda tercih edilmesi gereken bir seçenek olarak dikkat çeker.

Blog

Manuel İstif Makinesi Manuel Stacker Yük Asansörü Nedir Transpalet Nedir? Tranpalet Kullanma Talimatları Mobilya Sektörü için Transpalet Tercihi ve Seçimi İstif Makinası Türleri Nelerdir? İstif Makinası Nedir? Gıda ve İlaç Sektörü İçin İstif Makinası Tercihi Doğru Yarı Elektrikli İstif Makinası Nasıl Alınır? İstif Makinası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? İstif Makinası Periyodik Kontrolleri Nasıl Yapılır? İstif Makinası Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Manuel İstif Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılır? Manuel İstif Makinası Neden Tercih Ediliyor? İstif Makineleri Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler İstif Makinesi ile Zamandan ve Paradan Tasarruf Edin Manuel İstif Makinesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler İstif Makinesi Seçimi Öncesinde Dikkat Edilecekler Neden Yerli İstif Makinası Tercih Etmeliyim? Yarı Elektrikli İstif Makinası Avantajları Nelerdir? Özel Ölçülü İstif Makinesi Avantajları Terazili Yarı Elektrikli İstif Makinası Nedir? Ne İşe Yarar? Transpalet Kullanmanın 6 Faydası Yarı Elektrikli İstif Makinası ile Depo Güvenliğinizi Arttırın Yarı Elektrikli İstif Makinesi ile Depolama Kolaylığı Yüksek Katlı Depolarda Yarı Elektrikli İstif Makinesi Kullanımı Akülü Forklift Nedir? Avantajları Nelerdir?
turkey

%100 Yerli ve Türk Malı

settings

Rakiplerinden Daha Güçlü

cebelge

CE Belgesi Onaylı

puzzle

Ömür Boyu Yedek Parça Temini

tools

2 Yıl Yetkili Servis Garantisi

Copyright © 2021 İzmir Demir Lift