Katalog

Yarı Elektrikli İstif Makinesi ile Depolama Kolaylığı

Yarı Elektrikli İstif Makinesi ile Depolama Kolaylığı

Yarı elektrikli istif makinesi, insan gücü ile kaldırılması mümkün olmayan yüklerin etkili olarak taşınmasını sağlar. Kendi içerisinde farklı çeşitleri olan yarı elektrikli istifleyiciler, depolamanın çok daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlar. Depolama sırasında farklı avantajlar sağlar. Söz konusu avantajlar nedeniyle bu araçların günümüzde birçok alanda kullanıldığı biliniyor.

Yarı Elektrikli İstif Makinesi Çeşitleri

Yarı elektrikli istif makinesi; yüklerin dikey ve yatay olarak hareket ettirilmesini sağlar. Yüklerin dikey olarak kaldırılmasını, elektrik enerjisi ile gerçekleştirir. İhtiyaç duyduğu enerji ise elektrik hattından çekilen kablo ile sağlanır. Yüklerin yatay olarak hareket ettirilmesi için ise insan gücüne ihtiyaç duyulur. Ancak kompakt tasarımı sayesinde tonlarca ağırlıktaki yükler, aşırı bir güç gerekmeden yatay olarak hareket ettirilebilir.

Yarı elektrikli istif makinesi çeşitlerinin yük ve yükseklik kapasiteleri farklıdır. 500 kg’dan başlayan yük kapasitesine sahip olan araçlar vardır. Yükseklik için de benzer bir durum söz konusudur. Yükseklik kapasitesi ise genellikle 1,60 m ile 3,5 m arasında değişir. Farklı kapasitelere sahip seçenekler de vardır.

Yarı Elektrikli İstif Makinesi Avantajları

Yarı elektrikli istif makinesi kullanmanın farklı avantajları bulunur. Bunlardan öne çıkanlara ilişkin detaylar genel hatları ile şu şekildedir:

·Yük Kapasitesi

Yarı elektrikli istifleyiciler yüksek yük kapasitesine sahiptir. İnsan gücü ile kaldırılması mümkün olmayan yüklerin kolay bir şekilde kaldırılmasını sağlar. Böylece işlerin çok daha kısa süre içerisinde tamamlanmasına imkan verir.

·Yükseklik Kapasitesi

Bu araçlar yükleri belli bir yüksekliğe kadar kaldırabilir. İlgili özellikleri nedeniyle dikey depolama çok daha rahat ve kısa sürede yapılabilir. Yüksek raf sistemlerinin bulunduğu depolarda işlerin kısa sürede ve güvenli bir şekilde yapılmasını sağlar. Bu yüksek raflara çok ağır yükleri yerleştirdiği gibi, buradan yükleri güvenli bir şekilde zemine indirebilir.

·Elektrik Kullanımı

Yarı elektrikli istif makinesi, elektrik şebekesinden çekilen kablo ile yükleri dikey olarak kaldırır. Dikey kaldırma için insan gücüne ihtiyaç duymaz. Böylece daha az iş gücü ile yüklerin kaldırılması sağlanmış olunur.

·Düşük Bakım Masrafı

İlgili araçların en önemli özelliklerinden birisi de bakım masraflarının düşük olmasıdır. Talimatlara uygun bir şekilde kullanıldığında, uzun ömürlü yapıları ile dikkat çekerler ve genellikle onarım istemezler. Ancak periyodik olarak kontrollerinin ve bakımlarının yapılması gerekir.

Yarı elektrikli istif makinesi kullanımının sağlamış olduğu avantajlardan bazıları bu şekildedir. Bunların haricinde de farklı avantajlar sağladıkları unutulmamalıdır.

Blog

Manuel İstif Makinesi Manuel Stacker Yük Asansörü Nedir Transpalet Nedir? Tranpalet Kullanma Talimatları Mobilya Sektörü için Transpalet Tercihi ve Seçimi İstif Makinası Türleri Nelerdir? İstif Makinası Nedir? Gıda ve İlaç Sektörü İçin İstif Makinası Tercihi Doğru Yarı Elektrikli İstif Makinası Nasıl Alınır? İstif Makinası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? İstif Makinası Periyodik Kontrolleri Nasıl Yapılır? İstif Makinası Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Manuel İstif Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılır? Manuel İstif Makinası Neden Tercih Ediliyor? İstif Makineleri Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler İstif Makinesi ile Zamandan ve Paradan Tasarruf Edin Manuel İstif Makinesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler İstif Makinesi Seçimi Öncesinde Dikkat Edilecekler Neden Yerli İstif Makinası Tercih Etmeliyim? Yarı Elektrikli İstif Makinası Avantajları Nelerdir? Özel Ölçülü İstif Makinesi Avantajları Terazili Yarı Elektrikli İstif Makinası Nedir? Ne İşe Yarar? Transpalet Kullanmanın 6 Faydası Yarı Elektrikli İstif Makinası ile Depo Güvenliğinizi Arttırın Yarı Elektrikli İstif Makinesi ile Depolama Kolaylığı Yüksek Katlı Depolarda Yarı Elektrikli İstif Makinesi Kullanımı Akülü Forklift Nedir? Avantajları Nelerdir?
turkey

%100 Yerli ve Türk Malı

settings

Rakiplerinden Daha Güçlü

cebelge

CE Belgesi Onaylı

puzzle

Ömür Boyu Yedek Parça Temini

tools

2 Yıl Yetkili Servis Garantisi

Copyright © 2021 İzmir Demir Lift