Katalog

Yarı Elektrikli İstif Makinası ile Depo Güvenliğinizi Arttırın

Yarı Elektrikli İstif Makinası ile Depo Güvenliğinizi Arttırın

Yarı elektrikli istif makinası, depo güvenliği ile direkt olarak ilişkilidir. Bilindiği depoların önemli bir kısmında raf sistemleri kullanılır ve çok ağır yüklerin bu raflara yerleştirilmesi gerekir. İşte bu amaçla kullanılan istif makinaları, sahip olduğu özellikler ile depolardaki güvenlik seviyesinin artmasına yardımcı olur.

Deponuzda çok ağır yüklerin istiflenmesi gerekiyor ise siz de yarı elektrikli istif makinası kullanabilirsiniz. Böylece güvenliğe ilişkin risklerin önemli bir kısmını ortadan kaldırmış veya minimize etmiş olacaksınız.

Depo Güvenliğine Yönelik Riskler Nelerdir?

Ticaret hızının ve hacminin her geçen gün artması, birçok alanda depo kullanılmasını adeta zorunlu kılmaktadır. Bu zorunluluk nedeniyle kullanılan depolar, farklı güvenlik riskleri ile dikkat çekiyor. Eğer ilgili riskler ortadan kaldırılmaz ise çalışanların yaralanması, ürünlerin zarar görmesi ve deponun kullanılamaz hale gelmesi gibi sonuçlar oluşabilir.

Depolardaki güvenlik risklerine neden olan basit sebepler vardır. Normalde bunların kaldırılması, tahmin edilenden çok daha kolaydır. Ancak öncelikle risklerin belirlenmesi gerektiği unutulmamalıdır. Depolarda yaygın olarak görülen riskler şu şekilde sıralanabilir:

Raflardaki ürünlerin doğru olarak yerleştirilmemelerine bağlı olarak yaşanan kaymalar

Ürünlerin yüksek raflara yerleştirilmesi

Ürünlerin ağır olması

Depodaki raflara araçların çarpması

Aşırı sürtünme ve ısınmaya bağlı sorunlar

İstif makinasıile ilgili olan depo güvenlik risklerinin bir bölümü bu şekildedir. Söz konusu riskler incelendiğinde, bunların ne kadar önemli olduğu net bir şekilde fark edilmektedir. Dolayısıyla da ilgili risklerin ortadan kaldırılması veya minimize edilmesi, adeta bir zorunluluktur.

Yarı Elektrikli İstif Makinası Neden Kullanılmalı?

Deponuzda yarı elektrikli istif makinası kullandığınızda, güvenlik risklerinin önemli bir kısmının ortadan kalktığına şahit olacaksınız. Burada bahsedilen risklerin önemli kısmı, ürünlerin yerleştirilmesi ile ilgilidir. Yarı elektrikli istif makinalarının da ürünleri kaldırma, taşıma ve yerleştirme konusunda profesyonel çözümler üretmesi, kullanılmasını adeta zorunlu kılmaktadır.

İstif makinası kullanarak ortadan kaldıracağınız riskler genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

Ürünlerin raflara sorunsuz ve doğru şekilde yerleştirilmesi ve buna bağlı olarak kayma riskinin ortadan kalkması

Rafların dengeli bir şekilde kullanılması ve raf devrilme risklerinin minimize edilmesi

Yüksekte olan raflara dahi çok ağır yüklerin dengeli ve sorunsuz bir şekilde yerleştirilmesi

Raflardaki ürünlerin sorunsuz ve kolay bir şekilde alınmasını sağlaması

Tekerlek yapısı ile sahip olduğu yüksek manevra kabiliyeti sayesinde raflara çarpa riskinin en alt seviyeye inmesi

Depo güvenliğinize bu şekilde katkıları olan yarı elektrikli istif makinası almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Blog

Manuel İstif Makinesi Manuel Stacker Yük Asansörü Nedir Transpalet Nedir? Tranpalet Kullanma Talimatları Mobilya Sektörü için Transpalet Tercihi ve Seçimi İstif Makinası Türleri Nelerdir? İstif Makinası Nedir? Gıda ve İlaç Sektörü İçin İstif Makinası Tercihi Doğru Yarı Elektrikli İstif Makinası Nasıl Alınır? İstif Makinası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? İstif Makinası Periyodik Kontrolleri Nasıl Yapılır? İstif Makinası Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Manuel İstif Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılır? Manuel İstif Makinası Neden Tercih Ediliyor? İstif Makineleri Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler İstif Makinesi ile Zamandan ve Paradan Tasarruf Edin Manuel İstif Makinesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler İstif Makinesi Seçimi Öncesinde Dikkat Edilecekler Neden Yerli İstif Makinası Tercih Etmeliyim? Yarı Elektrikli İstif Makinası Avantajları Nelerdir? Özel Ölçülü İstif Makinesi Avantajları Terazili Yarı Elektrikli İstif Makinası Nedir? Ne İşe Yarar? Transpalet Kullanmanın 6 Faydası Yarı Elektrikli İstif Makinası ile Depo Güvenliğinizi Arttırın Yarı Elektrikli İstif Makinesi ile Depolama Kolaylığı Yüksek Katlı Depolarda Yarı Elektrikli İstif Makinesi Kullanımı Akülü Forklift Nedir? Avantajları Nelerdir?
turkey

%100 Yerli ve Türk Malı

settings

Rakiplerinden Daha Güçlü

cebelge

CE Belgesi Onaylı

puzzle

Ömür Boyu Yedek Parça Temini

tools

2 Yıl Yetkili Servis Garantisi

Copyright © 2021 İzmir Demir Lift