Katalog

Terazili Yarı Elektrikli İstif Makinası Nedir? Ne İşe Yarar?

Terazili Yarı Elektrikli İstif Makinası Nedir? Ne İşe Yarar?

Terazili yarı elektrikli istif makinası, sahip olduğu özellikler nedeniyle kullanım alanlarında önemli kolaylıklar ve avantajlar sağlar. Klasik istif makinalarından bazı farkları olan bir araçtır. İş ve zamandan tasarruf sağlama konusunda son derece başarılır. Yazımızın devamında terazili yarı elektrikli istif makinası nedir, avantajları nelerdir sorularının cevaplarını bulacaksınız.

Terazili Yarı Elektrikli İstif Makinası Nedir?

Yarı elektrikli istif makinası, insan gücü ile kaldırılması mümkün olmayan yüklerin dikey ve yatay olarak kaldırılmasını sağlayan araçlardır. Bu işlemi yaparken, terazili olmaları nedeniyle yüklerin ağırlıklarını da ölçerler.

İstif makinaları, basit bir çalışma prensibine sahiptir. Kompakt tasarımlarında yer alan hidrolik sistemler sayesinde, sıvıların sıkıştırılamaz olması ve basıncı aynı şekilde iletmelerinden yararlanılır. Basıncın iletildiği yüzey alanlarının farklı büyüklükte olması, uygulanan kuvvetin katlanarak büyümesini sağlar. Böylece çok ağır yükler dahi kolaylıkla kaldırılır.

Yarı elektrikli istif makinası tarafından yüklerin dikey bir şekilde kaldırılması sırasında elektrik enerjisi kullanılır. Araçta bulunan kablo ile elektrik hattında alınan elektrik enerjisi kullanılarak yükler yukarı kaldırılır. Yüklerin yatay olarak taşınması için ise insan gücüne ihtiyaç vardır. Operatörler aracı iterek, istedikleri noktaya kadar getirirler. Özel tasarımı sayesinde bu işlemler sırasında sürekli dengede olur ve devrilme gibi olumsuzluklar yaşanmaz.

Terazili elektrikli istif makinası çeşitlerinin hem kaldırdıkları ağırlık, hem yüklerin kaldırıldığı yükseklik bakımından kapasiteleri farklılık gösterir. Dolayısıyla ihtiyaç ve beklentilerin tam olarak karşılanması için uygun olan araçların tercih edilmesi gerekir.

Terazili Yarı Elektrikli İstif Makinası Avantajları

Terazili yarı elektrikli istif makinası, diğer istif makinalarından farklı olarak yükleri aynı zamanda tartabilir. Bilindiği gibi bazı ürünler yükleme veya indirme sırasında mutlaka tartılmalıdır. Böyle durumlar için normalde ürünlerin istif makinası ile alınarak kantara götürülmesi, tartıldıktan sonra yerine yerleştirilmesi gerekir. Ancak terazili olan bu sistem sayesinde, ürünler taşınırken tartılır. Bahsedilen durum hem işten hem de zamandan tasarruf edilmesini sağlar.

Üzerinde terazi sistemi olan yarı elektrikli istif makinası aynı zamanda iş güvenliği açısından da önemli avantajlar sağlar. Tüm bu avantajlardan yararlanmak için firmamızla iletişime geçebilir ve ihtiyaçlarınıza uygun olan istif makinasını sipariş edebilirsiniz.

Blog

Manuel İstif Makinesi Manuel Stacker Yük Asansörü Nedir Transpalet Nedir? Tranpalet Kullanma Talimatları Mobilya Sektörü için Transpalet Tercihi ve Seçimi İstif Makinası Türleri Nelerdir? İstif Makinası Nedir? Gıda ve İlaç Sektörü İçin İstif Makinası Tercihi Doğru Yarı Elektrikli İstif Makinası Nasıl Alınır? İstif Makinası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? İstif Makinası Periyodik Kontrolleri Nasıl Yapılır? İstif Makinası Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Manuel İstif Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılır? Manuel İstif Makinası Neden Tercih Ediliyor? İstif Makineleri Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler İstif Makinesi ile Zamandan ve Paradan Tasarruf Edin Manuel İstif Makinesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler İstif Makinesi Seçimi Öncesinde Dikkat Edilecekler Neden Yerli İstif Makinası Tercih Etmeliyim? Yarı Elektrikli İstif Makinası Avantajları Nelerdir? Özel Ölçülü İstif Makinesi Avantajları Terazili Yarı Elektrikli İstif Makinası Nedir? Ne İşe Yarar? Transpalet Kullanmanın 6 Faydası Yarı Elektrikli İstif Makinası ile Depo Güvenliğinizi Arttırın Yarı Elektrikli İstif Makinesi ile Depolama Kolaylığı Yüksek Katlı Depolarda Yarı Elektrikli İstif Makinesi Kullanımı Akülü Forklift Nedir? Avantajları Nelerdir?
turkey

%100 Yerli ve Türk Malı

settings

Rakiplerinden Daha Güçlü

cebelge

CE Belgesi Onaylı

puzzle

Ömür Boyu Yedek Parça Temini

tools

2 Yıl Yetkili Servis Garantisi

Copyright © 2021 İzmir Demir Lift