Katalog

Neden Yerli İstif Makinası Tercih Etmeliyim?

Neden Yerli İstif Makinası Tercih Etmeliyim?

İstif makinası, günümüzde depolar başta olmak üzere benzeri alanlarda yoğun olarak kullanılır. İnsan gücü ile kaldırılması mümkün olmayan yüklerin kısa sürede kaldırılması ve istenen noktalara yerleştirilmesi gibi işlevleri bulunur. Kullanılması bir gereklilik olan ilgili makinaların yerli ve ithal türleri vardır. Peki, bunlardan hangisi tercih edilmelidir? Yerli istif makinası avantajları nelerdir?

İstif Makinası Nedir?

İstif makinası;çok ağır yüklerin kaldırılması ve istenen noktalara taşınabilmesi için geliştirilmiştir. Aynı zamanda istifleme makinası veya palet istif makinası ismiyle de ifade edilirler. Kendi içinde farklı türleri vardır. Bunların tamamı, işlerin güvenli ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar.

Kendilerine has özel yapıları sayesinde tonlarca ağırlığa sahip yüklerin güvenli bir şekilde kaldırılmalarını sağlarlar. Böylece işlerin daha kısa sürede tamamlanmasını sağladıkları gibi, insan gücü ve maliyetten de tasarruf edilmesine imkan verirler.

İstif Makinası Çeşitleri

İstif makinası, kendi içerisinde farklı çeşitleri olan bir üründür. Temel olarak tamamının işlevinin aynı olduğunu söylemek yanlış olmaz.Yüklerin güvenli bir şekilde kaldırılması ve istenen noktalara taşınması, temel işlevleri olarak belirtilebilir. Günümüzde yoğun olarak kullanılan istif makinası çeşitleri şu şekildedir:

Manuel istif makinası

Yarı akülü istif makinası

Yarı elektrikli istif makinası

Tam akülü istif makinası

Özel ölçülü istif makinası

Her ne kadar burada bahsedilen çeşitlerin genel özellikleri arasında farklılıklar olsa da, temel işlevleri aynıdır. Burada kullanım, yük kapasitesi, dönme kabiliyeti gibi farklılıklar söz konusudur.

Neden Yerli İstif Makinası Tercih Etmeliyim?

İstif makinası, ülkemizde ve dünyanın diğer ülkelerinde yoğun olarak kullanılır. Depo gibi çok ağır yüklerin kaldırılmasının gerektiği alanların olmazsa olmazlarıdır. Bu alanlardaki ihtiyaçlar için farklı seçenekler vardır. Ülkemizdeki seçenekleri genel olarak yerli ve ithal olarak ayırmak mümkündür. Peki, bunlardan hangisi tercih edilmelidir?

İstif makinası seçeneklerinin genel özelliklerine ve diğer unsurlara bakıldığında, yerli olan seçeneklerin öne çıktığı görülüyor. Neden yerli istif makinalarını tercih etmeniz gerektiğinin sebepleri ise şu şekilde sıralanabilir:

·Kalite

Yerli olan ürünlerin kalitesi son derece yüksektir. Bunun yanında çelik konstrüksiyon ve diğer döküm malzemeleri ile güven konusunda en ufak bir sorun yaşanmasına neden olmazlar. Bahsedilen bu özellikleri nedeniyle yurtdışından da talep edilirler.

·Fiyat

Yerli istif makinası, Türkiye’de üretildiği için daha düşük fiyatlara imal edilir. Bu ise satış fiyatının ithal ürünlere göre daha uygun olmasını sağlar.

·Yedek Parça

Gerektiği durumlarda yerli olan ürünlerin yedek parçalarına çok hızlı bir şekilde ulaşılabilir. İthal ürünler için yurtdışından parça beklenmesi ve parçaların yüksek maliyetli olması gibi problemler yaşanabilir.

Yerli istif makinası, burada yer alan hususlar ve benzerleri nedeniyle günümüzde yoğun olarak tercih ediliyor. Sizin de ağır yüklerin kaldırılması için istif makinasına ihtiyacınız var ise firmamızla hemen iletişime geçebilirsiniz. Uluslararası kalite standartlarına uygun olan ürünlerden ihtiyacınız olanı tercih edebilirsiniz.

Blog

Manuel İstif Makinesi Manuel Stacker Yük Asansörü Nedir Transpalet Nedir? Tranpalet Kullanma Talimatları Mobilya Sektörü için Transpalet Tercihi ve Seçimi İstif Makinası Türleri Nelerdir? İstif Makinası Nedir? Gıda ve İlaç Sektörü İçin İstif Makinası Tercihi Doğru Yarı Elektrikli İstif Makinası Nasıl Alınır? İstif Makinası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? İstif Makinası Periyodik Kontrolleri Nasıl Yapılır? İstif Makinası Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Manuel İstif Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılır? Manuel İstif Makinası Neden Tercih Ediliyor? İstif Makineleri Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler İstif Makinesi ile Zamandan ve Paradan Tasarruf Edin Manuel İstif Makinesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler İstif Makinesi Seçimi Öncesinde Dikkat Edilecekler Neden Yerli İstif Makinası Tercih Etmeliyim? Yarı Elektrikli İstif Makinası Avantajları Nelerdir? Özel Ölçülü İstif Makinesi Avantajları Terazili Yarı Elektrikli İstif Makinası Nedir? Ne İşe Yarar? Transpalet Kullanmanın 6 Faydası Yarı Elektrikli İstif Makinası ile Depo Güvenliğinizi Arttırın Yarı Elektrikli İstif Makinesi ile Depolama Kolaylığı Yüksek Katlı Depolarda Yarı Elektrikli İstif Makinesi Kullanımı Akülü Forklift Nedir? Avantajları Nelerdir?
turkey

%100 Yerli ve Türk Malı

settings

Rakiplerinden Daha Güçlü

cebelge

CE Belgesi Onaylı

puzzle

Ömür Boyu Yedek Parça Temini

tools

2 Yıl Yetkili Servis Garantisi

Copyright © 2021 İzmir Demir Lift