Katalog

Manuel İstif Makinesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Manuel İstif Makinesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Manuel istif makinesi, gününüzde depo ve üretim departmanları başta olmak üzere birçok alanda kullanılıyor. Kullanıldığı alanlarda işten ve zamandan tasarruf edilmesini sağlarlar. Manuel istif makinesi ile ilgili merak edilen hususları sizler için derledik.

Manuel İstif Makinesi Nedir?

Düşük el kuvveti ile tonlarca ağırlıktaki yüklerin 3 metre gibi yüksek raflara yerleştirilmesini veya buradan indirilmesini sağlayan araçlar, manuel istif makinesi olarak isimlendirilir. Basit bir çalışma prensibine sahip olan bu araçların kullanımı son derece kolaydır.

Manuel istif makinesi, çatalları ile yükleri kaldırmakta veya indirmektedir. Araçlarda bulunan kol, el gücü ile pompalandığında, yükler istenen yüksekliğe kadar kaldırılabilir. Kaldırılan yükler, yüksek raflara bu şekilde yerleştirilebilir. Tam tersi şekilde yüklerin raflardan indirilmesi de sağlanabilir. Kaldırılan yüklerin yatay olarak taşınması için ise çalışanların gücüne ihtiyaç duyulur. Ancak çok fazla bir güç harcamadan söz konusu araçları hareket ettirmek ve yükleri istenen noktaya taşımak mümkündür.

Manuel İstif Makinesi Faydaları

Manuel istif makineleri, kullanıldıkları alanlara çok farklı faydalar sağlar. Bunlardan öne çıkanlar şu şekildedir:

·Depo Kapasitesi

Manuel istif makinesi ile depolar çok daha etkili bir şekilde kullanılabilir. Dikey depolamayı kolaylaştırdığı için bir depodaki her alanın kullanılmasını sağlar. Böylece depolama masraflarının ciddi anlamda azalması sağlanmış olacaktır.

Depoların bu araçlarla daha etkili bir şekilde kullanılması, lojistik operasyonları da olumlu olarak etkiler. Üretimden sonra ürünlerin tek bir depoya getirilmesi, lojistik maliyetlerinin düşmesi demektir. Bahsedilen türden faydalar sağlaması, günümüzde manuel istif makinesinin kargo, depo, denizcilik, tersane, perakende ve benzeri sektörlerde yoğun olarak kullanılmasına neden olmaktadır.

·Yüksek Manevra Yeteneği

Manuel istif makinesinde bulunan tekerlekler ve kompakt tasarım, bu araçların yüksek manevra kabiliyetine sahip olmasını sağlar. En dar alanlarda dahi istenilen işlemlerin yapılmasına imkan verir. Sağ veya sol elini kullanan personellerce kolay, güvenli ve sorunsuz olarak kullanılabilir. Ancak kaldırılacak yüklerin boyutlarına bağlı olarak manevra için belli alana ihtiyaç olabileceği unutulmamalıdır.

·Çok Yönlü Kullanım

Manuel istif makineleri, yükleri kendi kapasitesi sınırları içerisinde farklı yüksekliklere kadar kaldırabilir. Ayrıca yüklerin sadece dikey olarak değil, aynı zamanda yatay olarak da taşınmasına imkan verir. Yani yukarı-aşağı yönlü olduğu gibi ileri-geri yönlü de taşıma işlemi yapabilir. Bahsedilen husus sayesinde manuel istif makinesi farklı amaçlar için kullanılabilir. İlgili durum nedeniyle manuel istif makinelerinin çok yönlü kullanıma imkan verdiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Blog

Manuel İstif Makinesi Manuel Stacker Yük Asansörü Nedir Transpalet Nedir? Tranpalet Kullanma Talimatları Mobilya Sektörü için Transpalet Tercihi ve Seçimi İstif Makinası Türleri Nelerdir? İstif Makinası Nedir? Gıda ve İlaç Sektörü İçin İstif Makinası Tercihi Doğru Yarı Elektrikli İstif Makinası Nasıl Alınır? İstif Makinası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? İstif Makinası Periyodik Kontrolleri Nasıl Yapılır? İstif Makinası Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Manuel İstif Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılır? Manuel İstif Makinası Neden Tercih Ediliyor? İstif Makineleri Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler İstif Makinesi ile Zamandan ve Paradan Tasarruf Edin Manuel İstif Makinesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler İstif Makinesi Seçimi Öncesinde Dikkat Edilecekler Neden Yerli İstif Makinası Tercih Etmeliyim? Yarı Elektrikli İstif Makinası Avantajları Nelerdir? Özel Ölçülü İstif Makinesi Avantajları Terazili Yarı Elektrikli İstif Makinası Nedir? Ne İşe Yarar? Transpalet Kullanmanın 6 Faydası Yarı Elektrikli İstif Makinası ile Depo Güvenliğinizi Arttırın Yarı Elektrikli İstif Makinesi ile Depolama Kolaylığı Yüksek Katlı Depolarda Yarı Elektrikli İstif Makinesi Kullanımı Akülü Forklift Nedir? Avantajları Nelerdir?
turkey

%100 Yerli ve Türk Malı

settings

Rakiplerinden Daha Güçlü

cebelge

CE Belgesi Onaylı

puzzle

Ömür Boyu Yedek Parça Temini

tools

2 Yıl Yetkili Servis Garantisi

Copyright © 2021 İzmir Demir Lift