Katalog

Manuel İstif Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Manuel İstif Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Manuel istif makinası, insan gücü ile kaldırılması mümkün olmayan ağırlıkların kaldırılması için geliştirilmiştir. Kendine has bir yapısı vardır ve adından da anlaşılacağı gibi manuel, yani kısmen insan gücüne dayalı olarak çalışır. Peki, manuel istif makinası nerelerde kullanılır?

Manuel İstif Makinası Nedir?

 

Yüklerin kaldırılması, indirilmesi ve taşınması gibi işlevleri olan bir alettir. Kullanımı sırasında kullanan operatörün gücüne ihtiyaç duyulur. İnsan gücüne gerek olmayan seçeneklerden birisi değildir. Çalışma prensibi ise oldukça basittir ve hidrolik sisteme dayanır. Evet, bu araçların kullanılması için insan gücüne ihtiyaç vardır. Ancak çalışanları zorlayacak kadar bir gücün kullanılması gerekmez.

 

Kompakt yapısı ve kısa dönüş çapı ile manuel kaldırma ve taşıma için en ideal araç olarak ifade edilebilir. Kullanımı son derece kolay, basit ve güvenlidir. Hidrolik pompa ünitesi ve serbest bırakma tetiği sayesinde yükler istenildiği gibi kaldırılır ve taşınılır.

 

Manuel istif makinası, farklı yük kapasitesi seçeneklerine sahiptir. Seçeneklere bakıldığında yük kapasitesinin 500 kg, 1 ton ve 1,5 ton olarak değiştiği görülür. Bunun yanında yükleri en fazla 3 metreye kadar kaldırabilir veya 3 metre yükseklikten indirilebilir. Buradaki genel özellikleri, beklentileri en üst seviyede karşılamasına fazlasıyla yeter. Ancak daha ağır yüklerin kaldırılmasının veya yüklerin daha yukarılara çıkarılmasının gerekmesi durumunda, farklı istif makinası seçeneklerine yönelmek gerekir.

 

Manuel İstif Makinası Nerelerde Kullanılır?

 

Manuel istif makinası, sahip olduğu üstün özellikler nedeniyle birçok sektörde kullanılabilir. Depo gibi ağır yüklerin kaldırılması gerektiği alanlarda yoğun olarak kullanıldığı bilinmektedir. 1,5 tona kadar yük kaldırma ve yükleri 3 metre yukarıya çıkarma kapasitesinin olması, kullanım alanlarının oldukça geniş olmasına neden olur.

Operatör koltuğu olmayan ve ayakta kullanılan bu ekipmanlar için zeminin düzgün ve temiz olması önemlidir. Eğimli alanlarda da kullanılabilir. Ancak zemin kirli, pürüzlü ve benzeri özellikte olması, kullanılmasını zorlaştırır ve farklı güvenlik risklerine neden olur.

Manuel istif makinası; büyük çoğunlukta zincir market, fabrika, lojistik, taşıma ve depolama gibisektörlerde kullanılır. Günümüzde birçok sektörde depoların bir ihtiyaç olduğu dikkate alındığında, bu araçların da birçok alanda yoğun olarak kullanıldığı ifade edilebilir.

Blog

Manuel İstif Makinesi Manuel Stacker Yük Asansörü Nedir Transpalet Nedir? Tranpalet Kullanma Talimatları Mobilya Sektörü için Transpalet Tercihi ve Seçimi İstif Makinası Türleri Nelerdir? İstif Makinası Nedir? Gıda ve İlaç Sektörü İçin İstif Makinası Tercihi Doğru Yarı Elektrikli İstif Makinası Nasıl Alınır? İstif Makinası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? İstif Makinası Periyodik Kontrolleri Nasıl Yapılır? İstif Makinası Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Manuel İstif Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılır? Manuel İstif Makinası Neden Tercih Ediliyor? İstif Makineleri Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler İstif Makinesi ile Zamandan ve Paradan Tasarruf Edin Manuel İstif Makinesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler İstif Makinesi Seçimi Öncesinde Dikkat Edilecekler Neden Yerli İstif Makinası Tercih Etmeliyim? Yarı Elektrikli İstif Makinası Avantajları Nelerdir? Özel Ölçülü İstif Makinesi Avantajları Terazili Yarı Elektrikli İstif Makinası Nedir? Ne İşe Yarar? Transpalet Kullanmanın 6 Faydası Yarı Elektrikli İstif Makinası ile Depo Güvenliğinizi Arttırın Yarı Elektrikli İstif Makinesi ile Depolama Kolaylığı Yüksek Katlı Depolarda Yarı Elektrikli İstif Makinesi Kullanımı Akülü Forklift Nedir? Avantajları Nelerdir?
turkey

%100 Yerli ve Türk Malı

settings

Rakiplerinden Daha Güçlü

cebelge

CE Belgesi Onaylı

puzzle

Ömür Boyu Yedek Parça Temini

tools

2 Yıl Yetkili Servis Garantisi

Copyright © 2021 İzmir Demir Lift