Katalog

İstif Makineleri Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstif Makineleri Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstif makinesi, depo veya üretim alanlarında etkili sonuçlar veren ve iş verimliliğini ciddi anlamda arttıran araçlardır. Kompakt tasarımı ile kolay ve güvenli kullanım sağlarlar. Ancak bu özel araçların kullanımı sırasında sorunların yaşanmaması için dikkat edilmesi gereken bazı basit hususlar vardır. Bunlara ilişkin detaylar genel hatları ile şu şekildedir:

·

Doğru İstif Makinesi Seçin

Öncelikle istif makinelerinin kendi içerisinde farklı çeşitleri olduğu bilinmelidir. Manuel, elektrikli, yarı elektrikli, akülü ve yarı akülü gibi seçeneklerin her birinin kendine has özellikleri ve avantajları vardır. Ayrıca bunların yük ve yükseklik kapasiteleri de farklıdır. Dolayısıyla kendi ihtiyaç ve beklentilerinizi dikkate alarak uygun olanı seçmeniz gerekiyor.

Seçim sırasında kaldırılacak yüklerin maksimum ağırlığının ne olacağını dikkate almanız gerekiyor. Ayrıca depo veya üretim alanındaki rafların yüksekliği de yine göz önünde bulundurulmalıdır. Bahsedilen hususların göz önünde bulundurularak seçim yapılması, dikkat edilmesi gereken ilk husustur.

 

İstif Makinesinin Aşırı Yüklenmeyin

Her istif makinesinin bir yük kaldırma kapasitesi vardır. Araçlarda bulunan sistemler, maksimum kapasiteye kadar sorunsuz olarak çalışır. Ancak kapasitenin aşılması, farklı riskleri beraberinde getirebilir. Bu yüzden kullanılan istif makinelerine, kapasitelerinin üzerinde yük yüklenmemesi gerekir.

 

Yeterli Genişlikte Alan Oluşturun

İstif makineleri, özel tekerlekleri ile en dar alanlarda dahi yüksek manevra gücüne sahiptir. Bu özelliği kullanım kolaylığı sağlar. Her ne kadar yüksek manevra yapma kabiliyeti olsa da, belli büyüklükteki hareket alanlarına ihtiyaç duyarlar. Özellikle kaldırılacak olan yüklerin boyut bakımından büyüklüğü de dikkate alındığında, depoların veya üretim alanlarının buna uygun olacak şekilde tasarlanması gerekir.

 

Zemini Temiz Tutun

İstif makineleri, özel olarak üretilen tekerleklerin üzerinde hareket eder. Bu tekerlekler, tonlarca ağırlığı kolaylıkla taşıyabilir. Ancak yüklerin bir noktadan diğerine taşınması sırasında pürüzsüz ve temiz bir zemine ihtiyaç duyarlar. Zeminin pürüzlü ve kirli olması, hareket kabiliyetini engelleyebilir. Dolayısıyla güvenli ve etkili kullanım için zeminin de uygun ve temiz olmasına önem gösterilmelidir.

 

Bakımları Düzenli Yaptırın

Söz konusu aletler, çok ağır yükleri kaldırdıkları için düzenli olarak kontrol edilmelidir. Kontroller sırasında fark edilen olası sorunlar giderilir. Böylece daha güvenli bir kullanım sağlanır. Periyodik olarak yaptırılacak bakımlar, güvenlik açısından büyük bir öneme sahiptir ve kesinlikle ihmal edilmemelidir. İstif makineleri, düşük bakım masraflarına sahip aletlerdir. Bu yönleri ile kullanıcılarını maddi açıdan zorlamazlar.

 

Kaliteli Raflar ve Raf Koruyucuları Kullanım

Depo veya üretim alanındaki rafların kaliteli olması önemlidir. Nihayetinde söz konusu rafların tonlarca ağırlığı taşıyacağı unutulmamalıdır. Ayrıca rafların olası çarpmalara karşı genel anlamda korumasız olduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla rafların köşelerinde ve diğer alanlarında kaliteli koruyucular kullanılmalıdır. Çerçeve koruyucular kullanılarak raflar güçlendirilmelidir.

Burada bahsedilen hususlara dikkat edildiğinde, istif makineleri daha güvenli ve sorunsuz bir şekilde kullanılacaktır. Beklenti ve ihtiyaçların güvenli bir şekilde sağlanması için bahsedilen hususlar mutlaka dikkate alınmalıdır.

Blog

Manuel İstif Makinesi Manuel Stacker Yük Asansörü Nedir Transpalet Nedir? Tranpalet Kullanma Talimatları Mobilya Sektörü için Transpalet Tercihi ve Seçimi İstif Makinası Türleri Nelerdir? İstif Makinası Nedir? Gıda ve İlaç Sektörü İçin İstif Makinası Tercihi Doğru Yarı Elektrikli İstif Makinası Nasıl Alınır? İstif Makinası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? İstif Makinası Periyodik Kontrolleri Nasıl Yapılır? İstif Makinası Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Manuel İstif Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılır? Manuel İstif Makinası Neden Tercih Ediliyor? İstif Makineleri Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler İstif Makinesi ile Zamandan ve Paradan Tasarruf Edin Manuel İstif Makinesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler İstif Makinesi Seçimi Öncesinde Dikkat Edilecekler Neden Yerli İstif Makinası Tercih Etmeliyim? Yarı Elektrikli İstif Makinası Avantajları Nelerdir? Özel Ölçülü İstif Makinesi Avantajları Terazili Yarı Elektrikli İstif Makinası Nedir? Ne İşe Yarar? Transpalet Kullanmanın 6 Faydası Yarı Elektrikli İstif Makinası ile Depo Güvenliğinizi Arttırın Yarı Elektrikli İstif Makinesi ile Depolama Kolaylığı Yüksek Katlı Depolarda Yarı Elektrikli İstif Makinesi Kullanımı Akülü Forklift Nedir? Avantajları Nelerdir?
turkey

%100 Yerli ve Türk Malı

settings

Rakiplerinden Daha Güçlü

cebelge

CE Belgesi Onaylı

puzzle

Ömür Boyu Yedek Parça Temini

tools

2 Yıl Yetkili Servis Garantisi

Copyright © 2021 İzmir Demir Lift