Katalog

İstif Makinası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İstif Makinası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İstif makinası, ağır yüklerin kaldırılması ve taşınması için geliştirilen araçlardır. Depolar başta olmak üzere birçok alanda kullanılan istifleyiciler, hem zamandan hem de iş gücünden etkili olarak tasarruf edilmesini sağlar. Dolayısıyla günümüzde adeta bir gerekliliğe dönüştüğünü söylemek yanlış olmaz. Ancak alınacak olan istif makinasının beklentileri tam olarak karşılaması için dikkat edilmesi gereken hususlar var. Bu hususları, yazımızın devamında detaylı olarak bulabilirsiniz.

İstif Makinası Kalitesi

Hangi alanda seçim yapacak olursanız olun, her zaman önceliğinizi kaliteye verin. İstif makinası tercihi için küçük bir araştırma yaptığınızda, çok sayıda seçeneğiniz olduğunu göreceksiniz. Bunlardan kaliteli olanlara yönelmeniz, büyük bir öneme sahiptir. Bu alanda bilinen ve kalitesiyle öne çıkan markalar/firmalar, her zaman öncelikli tercihiniz olmalıdır. Böylece tercih ettiğiniz aracı uzun süre, sorunsuz ve güvenli bir şekilde kullanma imkanı yakalarsınız.

Kaldırılacak Yükün Ağırlığı

İstif makinası seçiminde dikkat edilecek hususlardan birisi kaldırılacak yükün ağırlığıdır. Çünkü kullanılacak araçların yük kaldırma kapasiteleri farklı seviyelerdedir. Seçim sırasında ihtiyacınız olan ağırlıktaki yükleri kaldıracak olan seçeneklere yönelmeniz gerekiyor.

Yük konusu dikkate alınırken sadece mevcut olan ihtiyaçlar değil, aynı zamanda gelecekteki olası ihtiyaçların da dikkate alınması önemlidir. Böylece ilerleyen zamanlarda almış olduğunuz aracın yük kapasitesinin yetersiz kalması gibi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Yükün Ebatları

İstif makinalarının yük kapasitesi olduğu gibi ebat konusunda da kapasiteleri vardır. Kaldırılacak olan yüklerin ebatları, önemli bir belirleyici kriterdir. Eğer kaldırmanız gereken yüklerin ebatları arasında farklılıklar var ise ayarlanabilir çatalı olan seçeneklere yönelebilirsiniz. Böylece kaldıracağınız yüke göre çatal bölümünde ayarlamalar yapar ve ihtiyaçlarınızı etkili olarak karşılarsınız.

Yükün Kaldırılacağı Maksimum Yükseklik

İstif makinalarının en önemli özelliklerinden birisi, yükleri taşımasının yanında istenen yüksekliğe kadar kaldırabilmesidir. Özellikle raf sistemlerinin kullanıldığı depolarda, söz konusu özellik sayesinde çok ağır yükler raflara kolay bir şekilde yerleştirilebilir. Seçim sırasında yükleri hangi yüksekliğe kadar kaldırmak istediğinizi dikkate almalısınız. İstif makinası çeşitleri tarafından yükler 160 cm, 2 m, 2,5 m, 3 m ve 3,5 m gibi yüksekliklere kadar kaldırılabilir.

Kullanılacak Alanın Genişliği

Yüklerin kaldırılacağı alanın genişliği ve zeminin özelliği, seçim sırasında mutlaka dikkate alınmalıdır. Özellikle dar alanlarda yük kaldırma işlemi yapılacaksa, buna uygun çözümler sunan seçeneklere yönelmek gerekir. Bunun yanında tercih edilecek seçeneğin tekerleklerinin zeminle uyum içinde olması ve güvenlik noktasında risklere neden olmaması da önemli bir diğer detay olarak dikkat çeker.

Beklentiler ve İhtiyaçlar

Son olarak seçim sırasında beklentiler dikkate alınmalıdır. Nihayetinde bu alanda tercih edilecek araçların işlevleri arasında büyük benzerlikler olsa da, çalışma şekilleri arasında bazı farklılıklar olabiliyor. Örneğin; manuel istif makinası insan gücüne dayalı olarak çalışırken, yarı elektrikli istif makinası, elektrik gücü ile işlevini yerine getiriyor. Bunun yanında terazili istif makinaları, yükleri taşırken aynı zamanda tartıyor ve ağırlıklarını belirliyor. İşte bu yüzden seçimlerinizde, beklentilerinizi ve diğer ihtiyaçlarınızı da mutlak surette göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

İstif makinası seçimi doğru olarak yapıldığında, uzun süre bu alandaki ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Bunun yanında işten ve zamandan ciddi anlamda tasarruf etmenize imkan verecektir.

Blog

Manuel İstif Makinesi Manuel Stacker Yük Asansörü Nedir Transpalet Nedir? Tranpalet Kullanma Talimatları Mobilya Sektörü için Transpalet Tercihi ve Seçimi İstif Makinası Türleri Nelerdir? İstif Makinası Nedir? Gıda ve İlaç Sektörü İçin İstif Makinası Tercihi Doğru Yarı Elektrikli İstif Makinası Nasıl Alınır? İstif Makinası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? İstif Makinası Periyodik Kontrolleri Nasıl Yapılır? İstif Makinası Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Manuel İstif Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılır? Manuel İstif Makinası Neden Tercih Ediliyor? İstif Makineleri Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler İstif Makinesi ile Zamandan ve Paradan Tasarruf Edin Manuel İstif Makinesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler İstif Makinesi Seçimi Öncesinde Dikkat Edilecekler Neden Yerli İstif Makinası Tercih Etmeliyim? Yarı Elektrikli İstif Makinası Avantajları Nelerdir? Özel Ölçülü İstif Makinesi Avantajları Terazili Yarı Elektrikli İstif Makinası Nedir? Ne İşe Yarar? Transpalet Kullanmanın 6 Faydası Yarı Elektrikli İstif Makinası ile Depo Güvenliğinizi Arttırın Yarı Elektrikli İstif Makinesi ile Depolama Kolaylığı Yüksek Katlı Depolarda Yarı Elektrikli İstif Makinesi Kullanımı Akülü Forklift Nedir? Avantajları Nelerdir?
turkey

%100 Yerli ve Türk Malı

settings

Rakiplerinden Daha Güçlü

cebelge

CE Belgesi Onaylı

puzzle

Ömür Boyu Yedek Parça Temini

tools

2 Yıl Yetkili Servis Garantisi

Copyright © 2021 İzmir Demir Lift