Katalog

Doğru Yarı Elektrikli İstif Makinası Nasıl Alınır?

Doğru Yarı Elektrikli İstif Makinası Nasıl Alınır?

Yarı elektrikli istif makinası, yüklerin etkili bir şekilde taşınması ve kaldırılmasını sağlar. Bu araçların sağladığı avantajlardan en iyi şekilde yararlanmak için istif makinası seçiminin doğru olarak yapılması gerekiyor. Aksi durumda ihtiyaç ve beklentiler tam olarak karşılanmayabilir.

Yarı elektrikli istif makinası, sahip olduğu sistem sayesinde elektrik hattından aldığı enerji ile işlevini yerine getirir. Elektrik enerjisi, yüklerin yukarı yönlü hareket etmesini sağlar. Yükleri yatay olarak taşımak için aracın insan gücü ile itilmesi gerekir. Kullanımı sırasında elektrik enerjisi haricinde insan gücünün de gerekli olması, bu araçlara yarı elektrikli nitelendirilmesinin yapılmasına neden olmuştur.

Yarı Elektrikli İstif Makinası Seçimi Nasıl Yapılır?

İstif makinaları, günümüzde birçok sektörde yoğun olarak kullanılıyor. İnsan gücü ile kaldırılması mümkün olmayan yüzlerce kg ağırlığında yüklerin istenen noktalara taşınmasını ve yerleştirilmesini sağlıyor. Kendi içinde farklı türleri olan yarı elektrikli istif makinası seçiminde, doğru aracın tercih edilmesi çok önemlidir. Seçim sırasında dikkat etmeniz gereken hususlar genel olarak şu şekildedir:

·Ağırlık Kapasitesi

İstif makinaları, çok ağır yükleri dahi kolaylıkla kaldırabilir. Ancak her makinanın kaldırma kapasitesi farklıdır. Dolayısıyla seçim yaparken ihtiyacınız olan ağırlık miktarını dikkate almalısınız. Bu konuyla ilgili uzun süre sorun yaşamamak için ileride ağırlık kapasitesiyle ilgili ihtiyaçlarınızın değişip değişmeyeceğini değerlendirmeniz yararlı olacaktır. Özellikle ilerleyen dönemlerde bu noktadaki ihtiyaçlarınız artacaksa, gelecekteki ihtiyaçlarınıza uygun seçimi şimdiden yapabilirsiniz.

·Yükseklik Kapasitesi

Yarı elektrikli istif makinası, yükleri belli bir yüksekliğe kadar kaldırabiliyor. Ağırlık konusunda olduğu gibi yükseklik konusunda da araçların kapasiteleri farklılık gösteriyor. Deponuzdaki rafları dikkate alarak ne kadarlık bir yükseklik kapasitesine ihtiyacınız olduğunu belirleyebilirsiniz. Böylece yükleri raflara yerleştirirken herhangi bir sorun yaşamazsınız.

·Çatal Genişlikleri

Yüklere ilişkin dikkate alınması gereken en önemli noktalardan birisi de ebattır. Ürünlerin boyutları ve kullanılan paletlerin ebatları, tercih edilecek aracın belirlenmesinde büyük bir öneme sahiptir. Nihayetinde her aracın çatal genişliği farklı olabilir. Kullandığınız paletlerin ebadını dikkate alarak doğru çatal genişliğine sahip araçları tercih etmelisiniz. Eğer kullandığınız palet ebatları farklılık gösteriyorsa, ayarlanabilir çatalları olan araçlara yönelebilirsiniz.

·Elektrik Tüketimi

Yarı elektrikli istif makinası seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de elektrik ile ilgilidir. Bu araçlar, kabloları aracılığı ile elektrik hattından aldıkları enerji ile çalışırlar. Dolayısıyla ne kadar elektrik tükettikleri, maliyetler üzerinde etkili bir husustur ve mutlak surette dikkate alınmalıdır.

Blog

Manuel İstif Makinesi Manuel Stacker Yük Asansörü Nedir Transpalet Nedir? Tranpalet Kullanma Talimatları Mobilya Sektörü için Transpalet Tercihi ve Seçimi İstif Makinası Türleri Nelerdir? İstif Makinası Nedir? Gıda ve İlaç Sektörü İçin İstif Makinası Tercihi Doğru Yarı Elektrikli İstif Makinası Nasıl Alınır? İstif Makinası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? İstif Makinası Periyodik Kontrolleri Nasıl Yapılır? İstif Makinası Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Manuel İstif Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılır? Manuel İstif Makinası Neden Tercih Ediliyor? İstif Makineleri Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler İstif Makinesi ile Zamandan ve Paradan Tasarruf Edin Manuel İstif Makinesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler İstif Makinesi Seçimi Öncesinde Dikkat Edilecekler Neden Yerli İstif Makinası Tercih Etmeliyim? Yarı Elektrikli İstif Makinası Avantajları Nelerdir? Özel Ölçülü İstif Makinesi Avantajları Terazili Yarı Elektrikli İstif Makinası Nedir? Ne İşe Yarar? Transpalet Kullanmanın 6 Faydası Yarı Elektrikli İstif Makinası ile Depo Güvenliğinizi Arttırın Yarı Elektrikli İstif Makinesi ile Depolama Kolaylığı Yüksek Katlı Depolarda Yarı Elektrikli İstif Makinesi Kullanımı Akülü Forklift Nedir? Avantajları Nelerdir?
turkey

%100 Yerli ve Türk Malı

settings

Rakiplerinden Daha Güçlü

cebelge

CE Belgesi Onaylı

puzzle

Ömür Boyu Yedek Parça Temini

tools

2 Yıl Yetkili Servis Garantisi

Copyright © 2021 İzmir Demir Lift