Katalog

Akülü Forklift Nedir? Avantajları Nelerdir?

Akülü Forklift Nedir? Avantajları Nelerdir?

Ağır yüklerin daha kolay ve hızlı bir şekilde taşınabilmesi için farklı araçlar kullanılır. Akülü forklift de bunlardan birisi olup, sahip olduğu özellikler ile etkili sonuçlar verir. İşlerin daha kısa sürede ve daha güvenli yapılmasında büyük rol oynar.

 

Akülü Forklift Nedir?

Akülü forklift; çok ağır yüklerin dikey ve yatay olarak taşınmasını sağlayan araçlardır. Akülerinden aldıkları elektrik ile işlevlerini yerine getirir. Tonlarla ifade edilen yükleri çatalları üzerinde kaldıran bu araçlar, yüklerin raflara yerleştirilmesini ya da farklı araçlara yüklenmesini sağlar. Genellikle paletlerin üzerinde bulunan yüklerin taşınması için kullanılırlar.

Lityum ion akülü forkliftler, farklı modellere sahiptir. Bu modellerin gerek ağırlık kaldırma gerekse de ağırlıkları belli bir yüksekliğe çıkarma kapasiteleri farklılık gösterir. Yük kaldırma kapasiteleri genellikle 2,5 ton ile 3,5 ton arasında değişir. Ancak daha yüksek kapasiteye sahip modeller de vardır. Yükleri kaldıracakları yükseklik kapasiteleri ise ortalama 4,8 metre seviyelerindedir.

Akülü forkliftler, sahip oldukları özellikler ile beklenti ve ihtiyaçları etkili olarak karşılar. Kullanım alanında büyük bir kolaylık sağlarlar.

 

Akülü Forklift Avantajları Nelerdir?

Forkliftler, yük taşıma konusundaki ihtiyaçların etkili olarak giderilmesi için geliştirilmiştir. Bu araçların farklı bir türü olan akülü modeller de benzer amaçlar için kullanılır. Akülü olmaları ve diğer özellikleri, kullanım alanında önemli avantajlar elde edilmesine imkan verir. Sağlamış oldukları bu avantajlar şu şekilde özetlenebilir:

Akülerde depolanan elektrik enerjisi ile çalışırlar ve buna bağlı olarak egzoz çıkışları bulunmaz. Çevreyi ve çalışanları olumsuz etkilemez. İlgili özelliği sayesinde kapalı alanlarda da sorunsuz şekilde kullanılır.

Elektrikli olması nedeniyle yakıt maliyeti hiç yoktur. Elektrik tüketimi ise oldukça uygun düzeydedir. Bu özelliği, kullanımının düşük maliyetli olmasını sağlar.

Akülü forkliftler, elektrik enerjisiyle çalışacak yapıda olmalarından dolayı, sürtünmenin az olduğu araçlardır. Bu özellikleri, araçtaki parçaların uzun ömürlü olmasını sağlar. Ayrıca bakım masrafları da düşüktür.

Sessiz çalışırlar ve gürültü kirliliğine neden olmazlar.

Aküleri, uzun kullanım imkanı sağlar. Yedek akü ile vardiyalı çalışılan alanlarda dahi kullanılabilir.

Çalışırken daha az titreşime neden olur ve bu da kullanan operatörün daha az yorulmasıyla sonuçlanır.

Farklı hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

Yüksek teknoloji ürünü olan lityum ion aküleri kullanırlar.

Akülü forklift avantajları genel olarak bu şekildedir. Kendi içerisinde farklı modelleri olan bu araçlardan, ihtiyaçlarınıza uygun olanını tercih ederek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanım alanındaki verimliliği nasıl arttırdığını, kullanmaya başladığınız anda fark edeceksiniz.

Blog

Manuel İstif Makinesi Manuel Stacker Yük Asansörü Nedir Transpalet Nedir? Tranpalet Kullanma Talimatları Mobilya Sektörü için Transpalet Tercihi ve Seçimi İstif Makinası Türleri Nelerdir? İstif Makinası Nedir? Gıda ve İlaç Sektörü İçin İstif Makinası Tercihi Doğru Yarı Elektrikli İstif Makinası Nasıl Alınır? İstif Makinası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? İstif Makinası Periyodik Kontrolleri Nasıl Yapılır? İstif Makinası Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Manuel İstif Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılır? Manuel İstif Makinası Neden Tercih Ediliyor? İstif Makineleri Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler İstif Makinesi ile Zamandan ve Paradan Tasarruf Edin Manuel İstif Makinesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler İstif Makinesi Seçimi Öncesinde Dikkat Edilecekler Neden Yerli İstif Makinası Tercih Etmeliyim? Yarı Elektrikli İstif Makinası Avantajları Nelerdir? Özel Ölçülü İstif Makinesi Avantajları Terazili Yarı Elektrikli İstif Makinası Nedir? Ne İşe Yarar? Transpalet Kullanmanın 6 Faydası Yarı Elektrikli İstif Makinası ile Depo Güvenliğinizi Arttırın Yarı Elektrikli İstif Makinesi ile Depolama Kolaylığı Yüksek Katlı Depolarda Yarı Elektrikli İstif Makinesi Kullanımı Akülü Forklift Nedir? Avantajları Nelerdir?
turkey

%100 Yerli ve Türk Malı

settings

Rakiplerinden Daha Güçlü

cebelge

CE Belgesi Onaylı

puzzle

Ömür Boyu Yedek Parça Temini

tools

2 Yıl Yetkili Servis Garantisi

Copyright © 2021 İzmir Demir Lift